Białe kuchnie – ponadczasowy design pokochany przez Polaków

meble kuchenne białe na zamówienie

Białe meble kuchenne to rozwiązanie wybierane przez większość osób, które w ostatnich latach planują urządzanie kuchni w nowo kupionym domu lub mieszkaniu albo też przeprowadzają remont. Skąd wzięła się taka popularność białych mebli wśród Polaków i jakie zalety ma taki design w kuchni?

Uniwersalne białe meble kuchenne

Utrzymane w odcieniu bieli meble kuchenne pasują w zasadzie do każdego wnętrza: od klasycznego, przez rustykalne, boho i glamour, po nowoczesne. Ich uniwersalizm pozwala także na łączenie bieli z dowolnie dopasowanymi elementami świadczącymi o naszych indywidualnych upodobaniach. Jeśli więc naszym marzeniem jest kuchnia w stylu glamour, możemy zdecydować się na zabudowę kuchenną lakierowaną na wysoki połysk czy z ozdobnymi listwami. Efekt nowoczesności uzyskamy, stosując białe fronty mebli zestawione z kontrastowymi czarnymi lub szarymi blatami. Białe meble w tym przypadku pozbawione są również zazwyczaj uchwytów, zastąpionych przez systemy tip-on lub click-clack, umożliwiające otwieranie szafek przez ich przyciśnięcie. Biel jest wreszcie wręcz wyznacznikiem stylu skandynawskiego w kuchni ożywianego przez kolorowe dodatki, jak kafle na ścianach czy starannie dobrane akcesoria w wyrazistych barwach. Meble w tej stylizacji są zupełnie gładkie lub delikatnie fazowane, a urozmaicają ją mosiężne lub ceramiczne, kolorowe gałki albo stylizowane, metalowe uchwyty.

Białe meble jako sposób na optyczne powiększenie przestrzeni

Kolejną zaletą przyczyniającą się do popularności białych mebli jest ich kolor, optycznie przyczyniający się do powiększenia każdej przestrzeni. Nie każdy z nas dysponuje ogromną kuchnią, z kilkoma oknami i doskonałym oświetleniem. W niewielkich pomieszczeniach białe meble zamówione na wymiar, jasne ściany i podłoga odbijają światło słoneczne i sztuczne, co pozwala w znaczącym stopniu je rozjaśnić. Dodatkowy efekt rozjaśnienia możemy uzyskać, jeśli zdecydujemy się na białe meble z lakierowanymi na wysoki połysk frontami.

Białe meble są również świetnym rozwiązaniem w przypadku kuchni większych, ale otwartych na przestrzeń dzienną. Nawet jeśli zabudowa kuchenna będzie wysoka, nie da efektu przytłoczenia, a nada całości wyjątkowej lekkości, „wtapiając się” wręcz w białe ściany. Zdecydowanie ułatwia to możliwość harmonijnej aranżacji z resztą mebli w pomieszczeniu dziennym.

Pielęgnacja białych mebli

Obiegowe opinie o trudności utrzymania białych mebli w idealnym porządku niekoniecznie są zgodne z prawdą. Współcześnie produkowane meble, zwłaszcza na wymiar, wykonane są z płyt pokrywanych wysokiej jakości laminatami lub lakierami. Dzięki temu odciski palców, kurz czy inne zabrudzenia można łatwo z nich usunąć, używając do tego celu najczęściej tylko wilgotnej, miękkiej ściereczki.

Nieprawdą są także opinie dotyczące żółknięcia z czasem białych mebli. Jeżeli zadbamy o zakupienie sprzętów wykończonych wysokiej jakości okleiną lub lakierem, nie musimy się obawiać, że po kilku latach stracą swój urok.

Musimy jednak zwrócić uwagę na ostrożne czyszczenie białych mebli, ze względu na łatwość ich porysowania. Narażone są na to szczególnie fronty lakierowane na wysoki połysk, które można przez nieuwagę uszkodzić w trakcie czyszczenia. Dlatego istotne jest używanie do ich pielęgnacji miękkich ściereczek z mikrofibry lub flaneli, zamiast gąbek z szorstką fakturą. Zazwyczaj meble wystarczy przetrzeć tylko z użyciem wody lub delikatnego środka czyszczącego.

Biała kuchnia może spełnić oczekiwania zarówno wielbicieli klasyki, jak i nowoczesnych wnętrz, pod warunkiem starannie dobranych mebli i przemyślanej aranżacji, która pozwoli poczuć się w tej przestrzeni w pełni swobodnie i zapewni wygodę przygotowania posiłków.

Jeśli marzysz o idealnie dopasowanych, białych meblach kuchennych koniecznie sprawdź -> https://meblowo.eu/kuchnie/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *