Meble na wymiar i ich największe zalety

meble kuchenne pod zabudowę

Meble na wymiar to coraz częściej stosowane rozwiązanie, na które decydują się osoby chcące urządzić wnętrze odpowiadające im w 100%. Wygoda, niebanalne rozwiązania, dopasowanie do indywidualnych potrzeb – oto główne zalety mebli tworzonych na wymiar. Sprawdź, jakie jeszcze są inne atuty takiej aranżacji!

Niepowtarzalny projekt mebli na zamówienie

Oryginalność jest dzisiaj w cenie. Każdy z nas chce mieszkać w pięknie urządzonym wnętrzu, które nie będzie wyglądało jak tysiące innych, z meblami dostępnymi powszechnie w sklepach sieciowej sprzedaży wyposażenia wnętrz. Zamawiając meble na wymiar, uzyskujemy jedyny w swoim rodzaju, niepowtarzalny projekt, który powstanie ściśle według naszych wyznaczników. Projektanci mebli na wymiar z uwagą słuchają próśb klientów, tworząc propozycje, które będą odzwierciedleniem ich indywidualnych preferencji w zakresie stylu i estetyki. Szeroki wybór różnego rodzaju frontów, blatów, wykończeni, uchwytów oraz kolorów powoduje, że nasze meble na wymiar rzeczywiście nie będą miały swoich odpowiedników nawet we wnętrzach urządzanych przez zachwyconych nimi naszych przyjaciół.

Meble na wymiar dopasowane do indywidualnych preferencji

Zarówno meble kuchenne, jak i do sypialni, salonu, łazienki czy garderoby mogą być dopasowane do każdego z tych pomieszczeń, ale też indywidualnych oczekiwań każdego klienta. W niektórych przypadkach zamówienie mebli na wymiar jest jedynym rozwiązaniem korzystnym np. dla osób leworęcznych, wysokich lub niskich. Również rodziny z małymi dziećmi, dla których niezbędne jest zastosowanie różnych udogodnień w kuchni czy łazience docenią fakt, że projekt mebli na wymiar będzie uwzględniał ich potrzeby w tym względzie.

Optymalne zagospodarowanie przestrzeni

Meble tworzone na wymiar pozwalają na optymalne wykorzystanie przestrzeni mieszkania czy domu. Można bowiem umeblować ją od podłogi do sufitu w nietypowo wysokich wnętrzach, pod skosami w przypadku mieszkań na poddaszu, a także w małych kuchniach, łazienkach lub garderobach. To właśnie najmniejsze pomieszczenia w każdym domu i mieszkaniu stawiają przed ich mieszkańcami najwięcej wyzwań, nie tylko na etapie projektu, ale i montażu. Szczególną uwagę należy poświęcić urządzaniu niewielkich kuchni, w których musimy zachować zasady tzw. trójkąta roboczego i jednocześnie stworzyć przyjazne wnętrze, w którym będzie nam wygodnie przyrządzać posiłki. Decydując się na meble na wymiar wykorzystamy w nich każde miejsce, a zyskamy cenną przestrzeń do przechowywania i przygotowywania potraw.

Harmonijnie urządzone wnętrze

Coraz częściej we współcześnie urządzanych mieszkaniach i domach rezygnujemy ze ścian działowych, otwieramy kuchnie na przestrzeń dzienną, tworząc w ten sposób oryginalne i nietypowe rozmiarowo wnętrza. Szczególnie ważne jest w nich zachowanie harmonijnego urządzenia wszystkich pomieszczeń w jednolitym stylu, który trudno jest uzyskać kompletując meble z różnych sklepów. W przypadku mebli na wymiar nie mamy takiego problemu. Projektant może stworzyć zabudowę otwartej kuchni dopasowaną do już istniejących mebli w salonie lub zaproponować nam kompleksowy projekt obejmujący zarówno część dzienną, jak i strefę przygotowywania posiłków. Nadaje to całości indywidualnego charakteru i uwzględnia wszystkie preferencje osób mieszkających w danym wnętrzu. Tylko w taki sposób mamy możliwość stworzenia przyjaznej dla nas i odwiedzających nas osób przestrzeni zapraszającej do spędzania w niej wspólnie czasu.

Wśród wad mebli na wymiar wymieniane są dość wysokie ceny i długi czas oczekiwania na realizację projektu. Warto jednak myśleć o nich jako o długoterminowej inwestycji w wysoką jakość, która zapewni nam zawsze dobre samopoczucie w starannie urządzonym wnętrzu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *