Szafa – sposób na ład i harmonię

szafa typu komandor

Szafa nie jest meblem wybitnie dekoracyjnym, ale dzięki niej w Twoim mieszkaniu zapanuje ład i harmonia. Niestety czasem trudno znaleźć miejsce na dużą szafę, w której zmieściłyby się nie tylko ubrania, ale także wiele innych szpargałów, jak na przykład sprzęt sportowy. Zamówienie szafy na wymiar to najlepsze rozwiązanie, zwłaszcza jeśli masz nietypowe wymagania dotyczące jej wymiarów czy kształtu. 

Szaf nigdy za wiele 

Jedna szafa to zwykle za mało, aby móc skrzętnie ukryć wszystko to, co jest wątpliwą ozdobą naszego mieszkania. Dlatego miejsce na taki mebel warto zarezerwować w kilku miejscach. Największą szafę warto ustawić w sypialni, tak aby mieć dostęp do jej zawartości tuż po tym, jak wstaniemy z łóżka. Jeżeli nasza sypialnia jest słusznych rozmiarów, warto przeznaczyć na szafę jedną ze ścian. Wyposażona w wiele półek, wieszaków i pojemników do przechowywania, będzie najbardziej funkcjonalnym meblem w naszym mieszkaniu. Możliwość schowania większości rzeczy w jednym miejscu to bardzo praktyczne rozwiązanie, które pozwoli nam zachować porządek.

Przedpokój, pokój dziecka, a czasem nawet salon to kolejne pomieszczenia, w których szafa jest niezbędna. Zwykle pokoje te nie cechują się dużym metrażem, dlatego warto zamówić do nich szafy na wymiar, idealnie dopasowane do wielkości i kształtu pomieszczeń, w których je umieścisz.

Do nietypowych wnętrz

Szafa kojarzy się często z prostokątnym, sporych rozmiarów meblem, jednak to już przeszłość. Meblowo oferuje wiele rodzajów tych praktycznych mebli. Szafa narożna to sposób na większą oszczędność miejsca – pozwala w praktyczny sposób zagospodarować kąt, w którym trudno byłoby postawić coś innego. Dzięki takiemu rozwiązaniu zaoszczędzisz wiele cennego miejsca. Tego rodzaju szafa prezentuje się interesująco w prostej nowoczesnej formie, a jeszcze lepiej, gdy jest stylizowana i swoim designem nawiązuje do klasycznych wzorców. Śmiało możesz postawić ją w salonie, bo nie zdominuje ona wnętrza, a dyskretnie podkreśli jego urok. Szafa narożna raczej nie może być głównym meblem do przechowywania, jako że jej pojemność jest ograniczona, ale dobrze zaprojektowana spełni nawet najwyższe oczekiwania. Możesz w niej przechowywać zarówno ubrania, jak i na przykład walizki czy buty. Wnętrze w kształcie trójkąta pozwala na umieszczenie w niej nie tylko półek, ale także drążka z wieszakami na ubrania. Jeżeli nie masz w mieszkaniu miejsca na jedną dużą i pojemną szafę, praktycznym rozwiązaniem będzie kilka szaf narożnikowych. Każda z nich może mieć inny kształt, rozmiar i przeznaczenie.

Szafa idealnie dopasowana

Czasem pomieszczenia mają nietypowe kształty – wszelkie zakamarki czy wnęki warto zagospodarować tak, aby jak najlepiej wykorzystać przestrzeń. Z myślą o takich właśnie miejscach powstała szafa wnękowa. Wykonuje się ją zwykle na zamówienie, bo musi idealnie pasować do wnęki, w której ma być umieszczona. Największą zaletą tego rodzaju szaf jest oszczędność miejsca i wykorzystanie go w najlepszy możliwy sposób. Dzięki temu, że szafę wnękową wykonuje się na zamówienie, możesz sam zdecydować, w jakim ma być kolorze i z jakiego materiału ma być zbudowana. Możesz wybrać szafę, która kolorystycznie wpasuje się we wnętrze tak, że pozostanie niemal niezauważalna lub taką, która będzie z nim kontrastować. Sprytnym sposobem na optyczne powiększenie wnętrza jest szafa wyposażona w szklane drzwi – sprawdzi się ona zwłaszcza w niewielkim, zwykle ciemnym przedpokoju. Taka szafa to także dwa w jednym – dzięki niej nie musisz dłużej zastanawiać się, gdzie powiesisz lustro – a jest ono niezbędnym elementem wyposażenia każdego przedpokoju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *