Kuchnia na miarę oczekiwań

funkcjonalna kuchnia na zamówienie

Urządzenie kuchni z wykorzystaniem mebli wykonanych na zamówienie ma wiele zalet. Największą z nich jest to, że możesz zaaranżować ją dokładnie tak, jak chcesz. Oryginalne i nietypowe rozwiązania  nie muszą pozostawać w sferze marzeń. 

Sposób na przyjazne wnętrze

W przestronnych, przemyślanych wnętrzach, w których nadmiar mebli i bibelotów nie jest przytłaczający, czujemy się najbardziej komfortowo. Chociaż kuchnia powinna być przede wszystkim funkcjonalna, podczas jej urządzania także możesz sobie pozwolić na pewną dozę inwencji twórczej. By uzyskać efekt przestronnego wnętrza, zdecyduj się na kuchnię pozbawioną wiszących na ścianach szafek. Takie rozwiązanie sprawdzi się zwłaszcza w kuchni o większym metrażu, w której nie trzeba walczyć o każdy centymetr wolnej przestrzeni. Górne szafki przytłaczają wnętrze, więc rezygnacja z nich to sposób na urządzenie „lekkiego”, przyjaznego pomieszczenia, w jakim przebywa się z przyjemnością. Tak urządzona kuchnia jest też po prostu modna – ten trend utrzymuje się już od kilku lat i wszystko wskazuje na to, że nadal będzie popularny. Taka aranżacja doskonale sprawdza się w kuchniach otwartych na salon, bo wówczas jedno pomieszczenie płynnie przechodzi w drugie. Wolna przestrzeń nad blatem powoduje także optyczne powiększenie wnętrza. Brak górnych szafek pozwala też na kreatywne wykorzystanie wolnej przestrzeni, jaką są ściany. Możemy na nich powiesić obrazy czy plakaty i stworzyć sobie małą galerię sztuki, co z pewnością będzie rozwiązaniem oryginalnym i intrygującym. Na ścianach możemy także powiesić akcesoria kuchenne, jak na przykład patelnie, które także będą niewątpliwą ozdobą kuchni – pod warunkiem, że będą czyste i estetycznie wykonane.

Wysoka jakość na zamówienie

Czasem oryginalną aranżację wymusza nietypowy kształt wnętrza. Od Ciebie zależy, czy urządzenie takiej kuchni uznasz za problem, czy potraktujesz jak wyzwanie. Dobrze wykorzystaną wadę można z łatwością przekuć w atut. Być może rzadko spotykany kształt pomieszczenia pozwoli Ci zastosować oryginalne rozwiązania, które nie byłyby możliwe w standardowej kuchni. Nietypowa kuchnia to taka, która ma na przykład więcej niż cztery kąty, załamania i wnęki, a także jest bardzo wąska lub wyjątkowo obszerna. Trudna do urządzenia może być także kuchnia, do której prowadzi kilka par drzwi. W takiej sytuacji warto zdecydować się na meble robione na zamówienie, które zostaną dostosowane do Twoich unikalnych potrzeb. W wąskim pomieszczeniu można postawić na przykład składane meble. Korzystając z oferty Meblowo, zyskasz możliwość idealnego dopasowania zamówionych mebli do swojego odbiegającego od standardów mieszkania. Meble na indywidualne zamówienie są też wykonywane z dużo większą starannością i pieczołowitością niż te produkowane seryjnie.

Dziwne zakamarki w kuchni, z którymi nie wiesz, co zrobić, mogą okazać się jej mocną stroną. Możesz w nich umieścić robione na zamówienie półki, które będą Ci służyły do przechowywania kuchennych akcesoriów czy przetworów, a nawet urządzić niewielką spiżarnię. W niespotykanie wysokiej kuchni możesz umieścić meble wyższe niż standardowe, dzięki czemu zyskasz więcej miejsca do przechowywania. W dużej kuchni ustaw meble w kształcie litery L. To bardzo praktyczny układ, który pozwala mieć na wyciągnięcie ręki wszelkie potrzebne podczas gotowania sprzęty czy akcesoria. Tylko od Ciebie, Twojej pomysłowości i wyobraźni zależy, czy kuchnia o nietypowym kształcie będzie funkcjonalna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *